Лікарі розповіли, що домашні консерви можуть становити смертельну небезпеку

3

Консервація є небезпечною через ботулотоксин.

Лікарі розповіли, що домашні консерви можуть становити смертельну небезпеку. Неправильна їх заготівля і зберігання загрожують ботулізмом, інформує Ukr.Media.


Під час домашнього виробництва домашніх консервів можуть порушуватися деякі суворі правила безпеки, які дотримуються під час їх промислового виробництва. А через це у даний продукт харчування здатен потрапити ботулотоксин. Це одна з найсильніших отрут на планеті, яку виробляють мікроорганізми, що стрімко розмножуються у неправильно зроблених домашніх консервах. Вживання їх у їжу загрожує ботулізмом. Дана хвороба часто призводить до болісної смерті людей після декількох днів найсильніших страждань.

Лікарі підкреслили, що навіть незначна кількість ботулотоксину, що потрапила в організм людини, може спровокувати смертельний випадок за рахунок масштабного руйнування нервової системи. Мікроорганізми, що виділяють ботулотоксин, поширюються за відсутності повітря і за кімнатної температури.

Навіть якщо отруєні ботулізмом консерви піддати кип’ятінню, вони не стануть менш небезпечними. Річ у тім, що небезпечні мікроби витримують кип’ятіння. Саме тому за домашнього консервування необхідно використовувати стерилізатори, а якщо їх немає, то гарантій безпеки таких консервів не існує. Також захист надає і деяка кількість кислоти. Небезпечні бактерії не будуть розмножуватися у консервах з ягід і фруктів, а ось у заготовках з низькою кислотністю вони чудово почуваються. І не варто думати, що лише банки, які роздулися, є небезпечними. Іноді мікроби взагалі себе не проявляють, не впливаючи ані на зовнішній вигляд, ані на смак, ані на запах консервів.

ukr.media