4 основні ознаки розвитку деменції

0

За даними Асоціації хвороби Альцгеймера (Alzheimer’s Association), один з дев’яти дорослих старше 70 років страждає деменцією. Більшість людей асоціює з симптомами стану елементарну забудькуватість. Однак вчені попереджають, що насправді існує чотири основні ознаки розвитку хвороби, на які необхідно звертати увагу.


Незвичайна забудькуватість

Втрата пам’яті – один з попереджувальних симптомів. Хоча кожна людина періодично може не згадати про щось важливе, вчені встановили, що при деменції багато хто забуває оплачувати рахунки. Згідно з дослідженням, проведеним університетом Джонса Хопкінса, люди, у яких діагностовано деменцію, часто пропускають оплату рахунків вже за шість років до постановки клінічного діагнозу.

Одні й ті ж питання

Згідно з журналом Американського товариства сімейної медицини (Journal of the American Board of Family Medicine), людина з деменцією може задавати одне і те ж питання кілька разів на день, наприклад: “що на вечерю?”або” у скільки у мене прийом у лікаря?”Якщо таке відбувається періодично, слід пройти медобстеження.

Депресія

Згідно з дослідженням, проведеним у Великобританії та опублікованим в журналі PLoS One, було виявлено зв’язок між депресією та розвитком деменції.

Втрата здатності виконувати звичайне завдання

В іншому дослідженні вчені згадали про втрату здатності виконувати звичайне завдання як ознаку хвороби Альцгеймера. Дослідники уточнили, що мова йде про елементарні речі, з яким раптово виникають складнощі. Як приклад вони навели пацієнтку, яка працювала виконавчим директором у банку, яка не змогла допомогти своїй внучці з простим математичним завданням.

wworld.com.ua