Як купити будинок та не помилитися?

8

Власний будинок в передмісті – це мрія багатьох українських сімей. Проживаючи в приватному домоволодінні, ви позбавлені від докучливих сусідів, а з вікон відкриваються прекрасні види живої природи. Плюс до всього на ділянці можна розбити невеликий сад або город, а може побудувати лазню, де відпочивати на вихідні з друзями.

Чому приділити увагу при пошуку будинку?

Щоб стати щасливим власником приватної нерухомості потрібно проробити багато складних операцій. При цьому найбільше складнощів зустрічається в момент складання та підписання договору купівлі-продажу. А враховуючи, що на ринку нерухомості часто-густо зустрічаються шахраї, юридичному питанню потрібно приділити належну увагу.

Звичайно, можна звернутися в ріелторську компанію, співробітники якої підберуть вам відповідні варіанти. Але з огляду на високу вартість послуг фахівців краще зайнятися самостійним пошуком оптимальних пропозицій.

Для того щоб пошук увінчався успіхом, в першу чергу вирішіть для себе ряд наступних питань:

 • Місцезнаходження будови. Якщо вам потрібно щодня їздити на роботу бажано вибирати будинок ближче до міської межі.
 • В якому стані знаходиться будівля – недобудована, що вимагає фінішної обробки або готова до заселення.
 • Розмір та кількість кімнат у будинку.
 • В якому стані ділянка біля будинку. Чи є поруч гараж або інші господарські будови.
 • Які об’єкти побутової інфраструктури знаходяться в пішому видаленні від будинку. Якщо поруч немає магазинів та інших соціальних об’єктів, то можуть виникнути проблеми з вирішенням повсякденних побутових питань.

Якщо ви зацікавлені вигідно купити будинок в Івано-Франківську полегшити пошуки допоможе популярний сайт DOM.RIA. Він є лідером серед сайтів України що працюють на ринку нерухомості. Така популярність обумовлена програмою перевіреного житла, тобто об’єктів, які пройшли перевірку інспектором, який використовує панорамну камеру для фіксації стану будинків. Тут ви завжди знайдете актуальні оголошення, інформація в яких на 100% відповідає реальності.

Особисто оглядаємо варіанти що сподобалися

Якщо ви не обмежені часом та пошуки будинку можуть тривати досить довго, то на огляд відповідних варіантів краще вирушати навесні. Як тільки розтане сніг можна якісно оцінити наскільки теплий будинок та побачити всі зовнішні дефекти. В першу чергу потрібно приділити увагу фундаменту, від міцності якого залежить термін служби будівлі в цілому. Переконайтеся, що в підвальному приміщенні, якщо таке є, немає цвілі й вогкості.

Обов’язково перевірте працездатність дверей та вікон. Від їх якості залежить зручність всіх членів сім’ї. Якщо всередині склопакета будуть виявлені крапельки води такі вікна погано триматимуть тепло взимку та потрібно їх заміна. Якщо на вході ви зіткнетеся з перекошеними дверима – це перше свідчення того, що будинок дав усадку.

Важливо приділити увагу якості роботи комунікаційних систем. Попросіть господаря будинку, щоб він включив воду у ванній та на кухні, світло в кімнатах та газ в плиті. Будь-які поломки дозволять вам вимагати у власника будівлі знижку.

Документи – єдина гарантія законної угоди

Питання перевірки документів на приватне домоволодіння хвилює більшість покупців. Як стверджують фахівці при покупці заміського будинку важливо приділити увагу правовстановлюючої документації на будівлю та ділянку землі під нею. Це два основних документи здатних підтвердити законність угоди. У разі відсутності будь-якого з перерахованих паперів угода може бути визнана незаконною та нового власника житла очікують тривалі судові справи.

Визначившись з технічними питаннями заміського будинку потрібно досконально вивчити всю наявну документацію. Так попросіть у власника житлоплощі документи з наступного переліку:

 • правовстановлюючий документ на будову;
 • техпаспорт з поверховим планом будівлі;
 • домову книгу або виписку з неї;
 • документ, що підтверджує право володіння земельною ділянкою;
 • кадастровий паспорт на землю.

Також потрібно приділити увагу юридичної перевірки документації для чого звернутися до нотаріуса. Тільки пройшовши всі складні етапи пошуку, огляду та оформлення документів на покупку нерухомості можна стати щасливим власником заміського будинку.

Які документи потрібні покупцеві?

Кожен покупець повинен пам’ятати, що він має не тільки перевірити документацію, що є у продавця, а й взяти з собою свої документи. Вирушаючи купувати заміський будинок, обов’язково візьміть з собою:

 • діючий паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційні номери всіх, хто бере участь в угоді;
 • свідоцтво про одруження якщо нерухомість купується подружньою партою.

Як видно оформлення документів при покупці приватного домоволодіння не викликає особливих проблем, якщо чітко розуміти всі юридичні тонкощі питання.